Paphos
Wednesday, May 8, 2024

ΠΑΦΟΣ FC- ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Απογοήτευση στο Στέλιος Κυριακίδης

Απογοήτευση στο Στέλιος Κυριακίδης για τους φίλους της Παφου απέναντι στον Εθνικό Άχνας που δεν κατάφεραν να πάρουν το πολυπόθητο τρίποντο απέναντι στην τελευταία ομάδα του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας στα τελευταία στάδια του αγώνα πίεση τον Εθνικό όμως ο Μποκατινοφ κατεβασε στην κυριολεξία τα ρολά διατηρώντας για 94 λεπτά μηδέν παθητικό.

Ο Εθνικός από την άλλη με έξι βαθμούς τους τέσσερις πάνω στην Πάφο μπορεί να πιστέψει στο Δασάκι ευχαριστημένος με την ισοπαλία στις αποσκευές του.

Η ταχύτητα σκοτώνει

Ειναι πέραν από φανερό ότι η ομάδα του Λούκα Ελσνερ χρειάζεται άμεσα ενίσχυση στην επιθετική γραμμή.

—————————————

0-0 έληξε το ημίχρονο στο Στέλιος Κυριακίδης ανάμεσα στην Πάφος FC και τον Εθνικό Άχνας.

Ξεκίνησε εδώ και μερικά λεπτά το παιχίδι ανάμεσα στην ομάδα της Πάφου και του Εθνικού Άχνας.

Η ομάδα μας θέλει να αφήσει πίσω της τις κακές εμφανίσεις και την ήττα με 6-0 από τον Απόλλωνα αλλά και την ήττα με 3-0 απο τον Εθνικό στον πρώτο γύρο παίρνοντας μονο τη νίκη που θα τους στείλει στους 22 βαθμούς.

Η εντεκάδα του Εθνικού: Μπογκατίνοφ, Στόϊτσεφ, Ντόπνια, Φιλίποφ, Σικάρσκι, Αρέστη, Ενέσκου, Κιπιάνι, Κυπριανού, Πιντσέλι, Χαραλάμπους

Η εντεκάδα της Πάφου: Κόπριβετς, Ντομίνγκες, Χόριτς, Γκάποβς, Γιάνζα, Μοστέφα, Φυλακτού, Κοβαλέγκο, Ντεούλ, Μπρουλς, Καμαρά