Σάρωσαν ξανα οι μαθητές του φροντιστηρίου Λαούρη στο διαγωνισμό Robotex

Σάρωσαν για ακόμη μια φορά οι μαθητές του Φροντιστηρίου Y Laouris Infrormatique στον Παγκύπριο διαγωνισμό ρομποτικής.

Τα αποτελέσματα που ανακοίνωσε το ίδιο το φροντιστήριο μιλάνε από μόνα τους

Επιτυχίες στον Παγκύπριο διαγωνισμό Robotex

Η ταχύτητα σκοτώνει

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που κατάφεραν να διακριθούν στο Robotex Cyprus. Το φροντιστήριο μας, Y. Laouris INFORMATIQUE κατάφερε να διακριθεί στα παρακάτω:

LEGO SUMO
LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

SUPERIORITY
1η θέση στην κατηγορία Γυμνασίου
2η θέση στην κατηγορία Best of the best

METRICS ROBOT
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

LEGO LINE FOLLOWING
LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

KORIVOS
1η θέση στην κατηγορία Γυμνασίου
2η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 777
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

LEGO MAZE
LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

KORIVOS
1η θέση στην κατηγορία Γυμνασίου
2η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 7
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best
LEGO FOLKRACE
KORIVOS
1η θέση στην κατηγορία Γυμνασίου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
2η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 7
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

LEGO GIRLS FIREFIGHTING
LAOURIS 777
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

ENGINO SUMO
TOPKIDS
1η θέση στην κατηγορία Γυμνασίου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
2η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 7
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

MAZE (ARDUINO)
LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

LEGO ENHANCED LINE FOLLOWING
LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

KORIVOS
1η θέση στην κατηγορία Γυμνασίου
2η θέση στην κατηγορία Best of the best

ROBOCURIOUS
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

ENHANCED LINE FOLLOWING
LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

FOLKRACE
LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

LEGO COLOUR PICKING
LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
1η θέση στην κατηγορία Best of the best

KORIVOS
1η θέση στην κατηγορία Γυμνασίου
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

EDISON LINE FOLLOWING
ROBOCURIOUS
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
4η θέση στην κατηγορία Best of the best
ENGINO ENHANCED LINE FOLLOWING
LAOURIS 7
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
4η θέση στην κατηγορία Best of the best

ENGINO LINE FOLLOWING
EXCELLENCE
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 5
1η θέση στην κατηγορία Λυκείου
4η θέση στην κατηγορία Best of the best

SUMO MINI
KORIVOS
1η θέση στην κατηγορία Γυμνασίου
3η θέση στην κατηγορία Best of the best

LAOURIS 7
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
5η θέση στην κατηγορία Best of the Best

LINE FOLLOWING (ARDUINO)
LAOURIS 7
1η θέση στην κατηγορία Δημοτικού
5η θέση στην κατηγορία Best of the best

Οι διακριθέντες ομάδες αποτελούνταν από τους παρακάτω μαθητές:

LAOURIS 7
ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΟΥΡΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΜΑΡΙΟΣ ΑΡΤΕΜΗΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ

LAOURIS 777
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΛΑΟΥΡΗ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΔΙΟΜΗΔΟΥΣ
ΧΡΥΣΙΑ ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ
ΣΩΤΗΡΙΑ ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ

LAOURIS 5
ΣΩΤΗΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΟΥΚΑ
ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΙΤΑΣ
ΛΟΥΚΑΣ ΛΟΥΚΑ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΓΕΝΝΑΡΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ

KORIVOS
ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΟΝΤΟΣ
ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

SUPERIORITY
ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΕΟΦΥΤΟΥ
ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΙΜΟΥΡΗΣ
ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΚΛΕΟΥΣ

METRICS ROBOT
ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ ΠΙΣΙΑΡΑΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ
ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΣΛΑΒΕΥΚΟΦ

EXCELLENCE
ΡΑΦΑΗΛ ΙΩΑΝΝΟΥ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΥ
ΦΩΚΑΣ ΡΙΡΗΣ
ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ

ROBOCURIOUS
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΟΥ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΕΑΡΧΟΥ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΑΛΕΞΗΣ ΤΣΑΓΓΑΡΗΣ

TOPKIDS
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΦΑΚΟΝΤΗΣ

Μπράβο παιδιά, συνεχίζουμε…

 

Support Local Business