20.9 C
Paphos
Sunday, December 4, 2022

Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ στο Γυμνάσιο Αποστόλου Ανδρέα Έμπας – Ξεχώρισε σε όλους τους τομείς

Στα πλαίσια των στόχων της σχολικής χρονιάς 2021 -2022 για βελτίωση των μαθησιακών αποτελεσμάτων και καλλιέργεια στάσεων και δεξιοτήτων οι μαθητές του Γυμνασίου Αποστόλου Ανδρέα Έμπας έλαβαν μέρος σε Διεθνείς, Παγκύπριους και Επαρχιακούς Διαγωνισμούς καθώς επίσης και σε αθλητικούς αγώνες Περιφερειακούς και Παγκύπριους λαμβάνοντας τις πιο κάτω διακρίσεις.

Hippo English Olympiad: Preliminary Round
Πρόκριση στον επόμενο γύρο
Βανέζη Ηριδα Α1
Μονιάτης Αλέξανδρος Α6

Παγκύπρια Ολυμπιάδα Βιολογίας Θεόφραστος Α’ Γυμνασίου
Ποπίδου Αναστασία Α3 ΑΡΓΥΡΟ
Καραγιάννης Αντρέας Α4 ΧΑΛΚΙΝΟ
Καραπιπέρης Αλέξανδρος Α6 ΧΑΛΚΙΝΟ
Νικολαίδης Ραφαήλ Α5 ΧΑΛΚΙΝΟ
Χατζηχριστοδούλου Μιχαέλλα Α4 ΕΠΑΙΝΟΣ
Βρυώνη Δανάη Μαρία Α5 ΕΠΑΙΝΟΣ

Η ταχύτητα σκοτώνει

Παγκύπρια Ολυμπιάδα Βιολογίας Αριστοτέλης Β’ Γυμνασίου
Νικολάου Πέτρος Β1 ΧΡΥΣΟ 1η ΘΕΣΗ ΕΠΑΡΧΙΑΚΑ
Νικολάου Θέμης Β1 ΕΠΑΙΝΟΣ 13ος ΕΠΑΡΧΙΑΚΑ

Παμπάφιος Διαγωνισμός Γαλλοφωνίας Alliance francaise de Paphos-Ποίηση
Σιελουβάρη Λουκία Β4 ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ

Διαγωνισμός Kangourou Γαλλικών
Σιελουβάρη Λουκία Β4 ΧΡΥΣΟ

Διαγωνισμός 2ης Παγκύπριας Ολυμπιάδας Γεωγραφίας ΓΑΙΑ
Χαραλάμπους Μάρκος Α1 ΕΠΑΙΝΟΣ

Διαγωνισμός 2ης Παγκύπριας Ολυμπιάδας Γεωγραφίας ΑΤΛΑΣ
Σιελουβάρη Λουκία B4 ΧΑΛΚΙΝΟ

Διαγωνισμός Νέας Ελληνικής Γλώσσας «Ονειρεύσου ένα πράσινο μέλλον. Περιβάλλον: Ώρα μηδέν.
Σιελουβάρη Λουκια B4 Α’ΒΡΑΒΕΙΟ

Διαγωνισμός Kangourou για τα Ελληνικά
Νικολάου Πέτρος Β1 ΑΡΓΥΡΟ
Σιελουβάρη Λουκία Β4 ΧΑΛΚΙΝΟ

Διαγωνισμός Ιεράς Μητρόπολης Πάφου
Καραπιπέρης Αλέξανδρος Α6 ΕΠΑΙΝΟΣ

ΙΕ Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κύπρου
Μοχάμετ Χατζηχουσιν Μαλάκ Γ2 Α ΒΡΑΒΕΙΟ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ
Γουάνγκ Γινιγκ Α1 ΔΙΑΚΡΙΣΗ

Επαρχιακός Διαγωνισμός Μαθηματικών ΚΥΜΕ
Γουάνγκ Γιουτάν Α1 ΒΡΑΒΕΙΟ
Γουάνγκ Γινιγκ Α1 ΕΠΑΙΝΟΣ
Καραγιάννης Αντρέας Α4 ΕΠΑΙΝΟΣ
Νικολάου Πέτρος Β1 ΕΠΑΙΝΟΣ
Μυλωνάς Γιώργος Α6 ΕΠΑΙΝΟΣ
Αργυρού Μιχάλης Α2 ΕΠΑΙΝΟΣ

Διαγωνισμός Μαθηματικών Kangourou
Νικολάου Πέτρος Β1 ΧΑΛΚΙΝΟ
23η Κυπριακή Μαθηματική Ολυμπιάδα
Νικολάου Πέτρος Β1 ΧΑΛΚΙΝΟ

11ος Παγκύπριος Διαγωνισμός Εικαστικών
Ερμαντσένκο Κριστίνα Στανισλάβοκνα Β5 ΕΠΑΙΝΟΣ
Σιαλιαπίνα Ταισία Πάβελ Β5 ΕΠΑΙΝΟΣ
Χατζηχριστοδούλου Πέτρος Γ1 ΕΠΑΙΝΟΣ

Παγκόσμιος Διαγωνισμός Ρομποτικής στην Εσθονία
Ελευθερίου Γιώργος Β4 1η ΘΕΣΗ
Καραπιππέρης Αλέξανδρος Α6 2η ΘΕΣΗ

17η Παγκύπρια Ολυμπιάδα Φυσικής
Σιελουβάρη Λουκία Β4 ΑΡΓΥΡΟ
Νικολάου Πέτρος Β1 ΑΡΓΥΡΟ

1η Θέση Παμπάφιοι και πρόκριση στους Παγκύπριους αγώνες Πετόσφαιρας Θηλέων
Αριστοδήμου Κυριακή Γ4
Ιγνατίου Μαρίνα Δημήτρια Γ4
Νικολάου Μαριαλένα Γ4
Κωνσταντίνου Βανέσσα Γ4
Παναγιώτου Ελενα Γ4
Νικολαίδη Ελένη Γ6
Χατζηβασίλη Ιουλία Γ1
Ιωάννου Χαρά Γ1
Μαυρομούστακου Μαρία Β1
Παπαντωνίου Αγγελίνα Β4
Χουικούρι Αλίσια-Αουόρα Β5
Σιελουβάρη Λουκία Β4
Αντωνίου Αντρια Β4

ΟΜΑΔΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑΣ ΘΗΛΕΩΝ 3η ΘΕΣΗ
Παπαγεωργίου Αντριάνα Α5
Γκαρπουτ Πεγιά Αννη Γ5
Σοφοκλέους Αλεξάνδρα Γ5
Νεοφύτου Στέφανη Γ5
Νικολάου Γεωργία Γ6
Σμεσέμ Χέπα Γ5
Παναγιώτου Στέλλα Γ5
Τηλεμάχου Μυριάνθη Β3
Καφά Στέλλα Γ5
Νεοφύτου Βαλέρια Α4
Αλ Τζαμάλ Λίνα Α2
Γεωργίου Ελενα Γ3
Ταχμπουμπ Γιάρα Γ5

Περιφερειακοί Αγώνες Στίβου Θηλέων Σκυταλοδρομίας 4*100Μ 2η ΘΕΣΗ
Νεοφύτου Στέφανη Γ5
Στεφάνου Θεοδώρα Γ2
Παναγιώτου Στέλλα Γ5
Κωνσταντίνου Ιλιάδα Α3

Παναγιώτου Στέλλα Γ5 Δρόμος 1000μέτρων 1η ΘΕΣΗ
Νεοφύτου Στέφανη Γ5 Δρόμος 80 μέτρων με εμπόδια 2η ΘΕΣΗ
Κωνσταντίνου Ιλιάδα Α3 Δρόμος 300 μέτρων με εμπόδια 2η ΘΕΣΗ
Τζαουάντ Χανάν Β6 Δισκοβολία 2η ΘΕΣΗ
Γεωργίου Αργυρώ Β6 ‘Αλμα Τριπλούν 3η ΘΕΣΗ

Περιφερειακοί Αγώνες Στίβου Αρρένων
Μιχαηλίδης Μιχάλης Γ5 Δρόμος 600 μέτρων 1η ΘΕΣΗ
Σολωμονέας Ανδρέας Στεφάν Γ6 Σφαιροβολία 2η ΘΕΣΗ
Μπρεσκόβσκι Σαμουήλ Γ4 Άλμα εις ύψος 3η ΘΕΣΗ

Support Local Business

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ