ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ – ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ 1. Κλάδος Φιλολόγων
Α) Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός με τίτλο «200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση του 1821: Αναδιφώ το παρελθόν, ενατενίζω το μέλλον»
Έπαθλο: Α’ Βραβείο
Κατηγορία: Διήγημα
Τίτλος: «Όταν το παρελθόν σμίγει με το μέλλον»
Μαθήτρια: Αγγελή Ναταλία Β02
Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μίτα Μαρία
Β) Θέμα «Ο Εθελοντισμός απλώνει χέρια που αγκαλιάζουν και βοηθούν ανθρώπους»
Συμμετείχε η μαθήτρια Ναταλία Αγγελλή Β2
Έπαθλο 2ο βραβείο
Γ) Ά Παγκύπριος διαγωνισμός Ιστορίας Γυμνασίων
Παγκύπριος Διαγωνισμός: Έπαθλο Ομαδικό
Ιωάννα Πουρουζάνη Α5Ανδριάνθη Θεολόγου Α1Μαρία Χριστίνα Χρυσάνθου ΜακρύλουκαΑ5 | 3ο Παμπάφιο βραβείο |
Επαρχιακός Διαγωνισμός: Έπαθλο ομαδικό
1) Ιωάννα Πουρουζάνη Α5Ανδριάνθη Θεολόγου Α1Μαρία Χριστίνα Χρυσάνθου ΜακρύλουκαΑ5 | 1ο Παμπάφιο βραβείο |
2) Ουρανία Λαζάρου Β1Νεστόρια Παπαευσταθίου Β1Αγγελή Ναταλία Β2 | 3ο Παμπάφιο βραβείο |
3) Χρυσοβαλάντης Ανδρέου Γ4Σάββας Ερωτοκρίτου Γ4Ιωσηφίνα Λαζάρου Γ2 | 1ο Παμπάφιο βραβείο |
Έπαθλο ατομικό:
Μαρία Χριστίνα Χρυσάνθου ΜακρύλουκαΑ5 | 2ο Παμπάφιο βραβείο |
Ουρανία Λαζάρου Β1 | 2ο Παμπάφιο βραβείο |
Σάββας Ερωτοκρίτου Γ4 | 1ο Παμπάφιο βραβείο |
Δ) E΄ Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός Γυμνασίων για την Αρχαία Ελληνική Γλώσσα με θέμα «Γέλως, δύναμις ἀγαθή»
Κατηγορία Δ: Τραγούδι
Τίτλος: Τέττιξ καὶ Μύρμηξ
ΕΠΑΙΝΟΣ
Ιωσηφίνα Λαζάρου, Γ2
Δημήτρης Μακαρούνας, Γ4
Χρυσοβαλάντης Ανδρέου, Γ4
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Στέλιος ΚυριάκουΦιλόλογος, Ελένη Σιδηροπούλου Μουσικός2. Κλάδος Θεολόγων
Διαγωνισμός Ιεράς Μητρόπολης Πάφου
Θέμα: «200 χρόνια από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης του 1821:
το παρελθόν, το παρόν και το μέλλον του ελληνισμού».
Διεξαγωγή – καταληκτική ημερομηνία 22 Μαρτίου 2021
Συμμετείχαν οι μαθητές:1. Θεολόγου Ανδριάνθη Α12. Αγγελή Ναταλία Β23. Λαζάρου Ιωσηφίνα Γ24. Σαββά Χαρά Γ25. Ερωτοκρίτου Σάββας Γ4
Έπαθλο: 3ο βραβείο σε όλη την ομάδα
Υπεύθυνη καθηγήτρια: Προκοπίου Χριστίνα3. Κλάδος Αγγλικών
Kangourou Enlglish Competition
Συμμετείχε η μαθήτρια Σόνια Ουτεσίεβα Β3
Έπαθλο: Χρυσό4. Κλάδος Μαθηματικών
Α) Ολυμπιάδα Μαθηματικών
Έπαθλο: Χάλκινο μετάλλιο Σόνια Ουτεσίεβα Β3
Β) Διαγωνισμός Καγκαρού
Συμμετείχε η μαθήτρια Σόνια Ουτεσίεβα Β3
Έπαθλο : Χρυσό
Γ) Επαρχιακός διαγωνισμός Μαθηματικών
Συμμετείχε ο μαθητής Σταύρος Παστίδης Γ1
Έπαθλο : Έπαινος
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: ΕρωτοκρίτουΧριστιάνα, Ζαχαρία Κυριάκος5. Κλάδος Εικαστικών Τεχνών
Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός δοκιμίου και εικαστικής δημιουργίας.
«Τα 60 χρόνια της Κυπριακής Δημοκρατίας»
Έπαθλο : έπαινος στη Χαρά Σάββα Γ02
Υπεύθυνη καθηγήτρια: Κατερίνα Αγησιλάου6. Κλάδος Πληροφορικής
Επιτυχία στις εξετάσεις ECDL- Spreadsheets
Τσαχματσίδης Ηλίας
Λαζάρου Πολυδεύκης
Χαλίτ Φατμά
Ευσταθίου Ηλίας
Νικολάου Μαρίνα
Υπεύθυνοι καθηγητές: Λαζάρου Ιφιγένεια, Νεοφύτου Άντρη, Νεόφυτος Νεοφύτου, Κουππάρη Θεοδώρα7. Κλάδος Γεωγραφίας
Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός που προκηρύχθηκε στο πλαίσιο της «Ημέρας Γεωγραφίας» 2020 έπαινο στους μαθητή
Σάββα Ερωτοκρίτου του Β04
Υπεύθυνη καθηγήτρια: Γιαννακού Μαρία8. Κλάδος Βιολογίας
Ολυμπιάδα Βιολογίας
Έπαθλο: έπαινος
Βαλέρια Αρσιώτη Α01
Παστίδης Σταύρος Γ01
Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρία Νεοφύτου9. Κλάδος Μουσικής
Έπαθλο: Γ’ Βραβείο στον μαθητή Πατσαλοσαββή Αντρέα, στον διαγωνισμό «Μουσική και Διαφήμιση»
Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρία Κυπριανού – Γεωργίου