27′ 51-54

26′ 48-52

22′ 46-49

21′ 46-47

Έχοντας τον κόσμο στο πλευρό του ξεκίνησε το Πρωτάθλημα ο ΑΠΟΠ έναντι στην ΕΘΑ Έγκωμης σε ένα ιστορικό για το σωματείο μας παιχνίδι.

Η ομάδα του Αντώνη Δημητρίου που έχει τη συμπαράσταση των φίλων της Πάφου στο κλειστό γήπεδο Αφροδίτη θα τα δώσει όλα στο 2ο ημίχρονο για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνος.

Τέλος ημιχρόνου: 43-43

19′ 39-41

18′ 39-39

17′ 38-37  (Αρτίνο 13 πόντους-9 Ριμπάουντ, Εϊμπράμς 8 πόντους, Μίλικεν 6, Γουότερς 10)

16′ 34-33

15′ Time Out

15′ 29-33

14′ 27-33 (Αρτίνο 11 πόντους, Εϊμπράμς 8 πόντους)

13′ 24-31 (Αρτίνο 11 πόντους, Εϊμπράμς 8 πόντους)

12′ 22-30 (Αρτίνο 9 πόντους, Εϊμπράμς 8 πόντους)

11′ 20-28

10′ Ολοκληρώθηκε πριν απο λίγο η πρώτη περίοδος στο ματς της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος καλαθόσφαιρας ανδρών ανάμεσα σε ΑΠΟΠ και ΕΘΑ.

Το σκορ στο πρώτο αυτό δεκάλεπτο στην ιστορική αναμέτρηση στο γήπεδο Αφροδίτη είναι 18-23 για την ομάδα της Έγκωμης

Η ομάδα της Πάφου χρειάζεται να ημερήσει το παιχνίδι και να είναι πιο αποτελεσματική στα ριμπάουντ που η κιτρινόμααυροι φαίνεται να υπερτερούν προς το παρόν.

Πρώτοι σκόρερ μέχρι το 18-23 οι Αρτίνο με 7 και  Εϊμπράμς με 6.

5′ Δυναμικό ξεκίνημα πραγματοποιεί απο την έναρξη του παιχνιδιού η ομάδα της Πάφου η οποία κοιτάει στα μάτια την δυο φορές πρωταθλήτρια ομάδα της ΕΘΑ.

Ξεκίνησε το Ιστορικό παιχνίδι καλαθόσφαιρας στο κλειστό γήπεδο Αφροδίτη μεταξύ του ΑΠΟΠ και της ΕΘΑ Έγκωμης.

Η πρώτη πεντάδα που παρέταξε στο πρώτο παιχνίδι στην πρώτη κατηγορία ο Αντώνης Δημητρίου αποτελείτο απο τους Δημητρίου (13), Στυλιανού (7), Μίλικεν (11), Αρτίνο (31) και Εϊμπράμς (0).

Μείνετε συντονισμένοι για συνεχή LIVE ενημέρωση του σκορ του αγώνα, φωτογραφίες και βίντεο απο το ιστορικό παιχνίδι της ομάδας μας.