19.9 C
Paphos
Friday, May 3, 2024

«Τιτανικός» για την ΠΑΦΟΣ FC στο Τσίρειο με 6-0

Συντριβή υπέστη η ομάδα της Πάφου απολ τον Απόλλωνα στο Τσίρειο στάδιο. Η ομάδα της Πάφου που δεν βρήκε καθόλου ρυθμό στο παιχνίδι αρκέστηκε σε μια συνεχή άμυνα στο σφυροκόπημα των παικτών του Απόλλωνα.

Η ομάδας μας δέχθηκε τη μεγαλύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα και ενδεικτικό είναι ότι αν και μέχρι σήμερα είχε δεχθεί 12 γκολ σε 12 ματς σήμερα μόνο σε ένα δέχθηκε έξι γκολ.

Ακολουθει η διακύμανση του σκορ

Η ταχύτητα σκοτώνει

Τελικό σκορ Απόλλωνας- Πάφος 6-0

81’ 6-0 με τον Ζελάγια

78′ 5-0 για τον Απόλλωνα με τον Γιάκολις αυτή τη φορά με σουτ από πλάγια θέση.

59’ 4-0 ο Απόλλωνας με τον Ζελαγια με βολέ μέσα από την περιοχή

54’ Χαμένο πέναλτι ο Απόλλωνας με πέναλτι του Άλεξ Ντα Σίλβα ο οποίος αστοχεί για δεύτερη σερί φορά

51’ 3-0 ο Απολλωνας με κεφαλιά του Άλεφ ντος Σάντος

Με Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Λήξη ημιχρόνου στο Τσιρειο Στάδιο με την ομάδα της Λεμεσού να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα δυο γκολ (2-0)

36’ 2-0 ο Απόλλωνας με βολίδα του Ντα Σίλβα απο τα 30 μέτρα

24′ Κλασική για την Πάφο με τον Μπρούλς να πλασάρει και να διώχνει ο Ρομπέρζ πάνω στην γραμμή.

16’ 1-0 ο Απόλλωνας με τον Παπουλη μετα από κόρνερ

15’ προβολη του Ζελαγια αποκρούει σε κόρνερ ο Κοπριβετς

11’ Έντονη πίεση δέχεται η Πάφος στα πρώτα δέκα λεπτά

9’ κεφάλια δοκάρι από τον Παπουλή για τον Απόλλωνα και πολιορκία στην εστία της Πάφου με τριπλή προσπάθεια από τους παίκτες του Απόλλωνα περνά ανεκμετάλλευτη

4’ Σκληρό φάουλ του Ροκουλιτς στον Βασιλείου και κίτρινη κάρτα για τον παίκτη της Πάφου

Με τις γνωστές κίτρινες (φώσφορο) εμφανίσεις αγωνίζεται η Πάφος

Ξεκίνησε στις 5:00μμ το παιχνίδι ανάμεσα στον Απόλλωνα και την ΠΑΦΟΣ FC στο Τσίρειο στάδιο.

Το PafosPress.com βρίσκεται στο γήπεδο και θα σας μεταδίδει live updated όλη την εξέλιξη του σκορ με βίντεο και φωτογραφικό υλικό.

Απόλλων: Βάλε, Πέδρο, Γιούστε, Ρομπέρζ, Βασιλείου, Άλεφ, Άλαν, Ντα Σίλβα, Γιάκολις, Παπουλής, Ζελάγια.

Πάφος: Κόπριβετς, Γιάνζα, Ντομίνγκεζ, Γκουλόν, Χόρικ, Κομπανί, Πογιέτ, Μοστέφα, Ρόκουλιτς, Κοβαλένκο, Μπρουλς

Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος