Paphos
Friday, March 29, 2024

ΠΑΦΙΑΚΑΡΑ παντώς καιρού- Έφερε τα κάτω πάνω και …”σάρισε” εκτός και τη Σαλαμίνα

Στο τάι μπρέικ κρίθηκε το παιχνίδι στην κλειστή αίθουσα Σπύρος Κυπριανού στη Λεμεσό για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος πετόσφαιρας ανδρών ανέμεσα στη Νέα Σαλαμίνα και τον Παφιακό με την ομάδα της Πάφου να επικρατεί στα σημεία και να φεύγει με το σπουδαίο διπλό απέναντι στην μέχρι απόψε 2η Νέα Σαλαμίνα.

Η ομάδα της Αμμοχώστου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στα σετ με ένα παιχνίδι ουσίας. Στο 2ο σετ οι Παφίτες ισορρόπησαν το ματς και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα. Το τρίτο και τέταρτο σετ ήταν μια επανάληψη των δυο προηγούμενων με την ομάδα της Πάφου να πηγαίνει με φόρα στο τάι μπρέικ επικρατώντας με άνεση στο τελευταίο σετ με 14-25.

Στο τελευταίο σετ μέτρησε ποιος ήθελε περισσότερο το παιχνίδι και η ομάδα του Κυριάκου Καμπερίδη έκανε αυτό που έπρεπε δίνοντας συνέχεια στις καλές εκτός έδρας εμφανίσεις μετά και τη νίκη με την Ομόνοια με 3-0 στη Λευκωσία.

Η ταχύτητα σκοτώνει

Επόμενο παιχνίδι για τον Παφιακό στην κλειστή αίθουσα Αφροδίτη με αντίπαλο την Ανόρθωση.

Το PafosPress.com ήταν στο γήπεδο με τον απεσταλμένο του Στέλιο Σοφοκλέους ο οποίος μας μετέφερε όλες τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού, φωτογραφίες και βίντεο απο τον αγώνα

Όσα παιχνίδια του Παφιακού, του ΑΠΟΠ και του Προοδευτικού δεν είναι τηλεοπτικά απο την Cytavision θα προβάλλονται ζωντανά σε Live Streaming απο το PafosPress.com μέσω της AlfaSports.Tv.

Σαλαμίνα- Παφιακός 1ο σετ: 3-0, 3-2, 5-2, 5-4, 8-5, 10-7, 11-9, 13-10, 15-11, 16-12, 18-13, 19-16, 21-16, 23-17, 25-18

2ο σετ: 1-1, 3-3, 7-6, 8-8, 11-12, 15-16, 18-20, 20-23, 20-25

3ο σετ: 3-0, 7-3, 10-7, 14-9, 17-10, 20-13, 20-18, 21-21, 25-21

4ο σετ: 1-1, 3-3, 3-7, 4-10, 6-12, 9-13, 10-15, 11-19, 12-21, 13-23, 14-25

5ο σετ- Τάι-μπρέικ:2-1, 4-3, 6-4. 7-5, 7-7, 9-7, 10-8, 10-10, 10-12, 11-13, 11-15

Νέα Σαλαμίνα- Αντώνης Κωνσταντίνου: Γεωργίου, Κορνιελένγκο, Εσκομπαρ, Ζηκάκης, Κοπανάροφ, Παφίτης, Βαρνάβα (λίμπερο)

Παφιακός- Κυριάκος Καμπερίδης: Ευσταθίου, Τοντόροβιτς, Παπαδόπουλος, Οικονομίδης, Ασπιώτης, Αντωνίου (λίμπερο)