18.9 C
Paphos
Friday, March 29, 2024

Πάφος- Νέα Σαλαμίνα 4-0

Μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η Πάφος με αντίπαλο την Νέα Σαλαμίνα με σκορ 4-0 δείχνοντας ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και πάει με τη ψυχολογία στα ύψη στο ντέρμπι κορυφής με την Ανόρωση στο Αντώνης Παπαδόπουλος.

Τα γκολ για την ομάδα της Πάφου πέτυχαν οι Μπρουλς (30΄) Φυλακτού (58′) Ράγκουλιτς (72′) Ντεούλ (83΄).

Τέλος παιχνιδιού. Πάφος- Νέα Σαλαμίνα 4-0

Η ταχύτητα σκοτώνει

4-0 Με τον Ντεούλ η Πάφος στο 83

3-0 η Πάφος στο 72′ με τον Ράγκουλιτς

Δωρεάν τα λεωφορεία για το ντέρμπι κορυφής με την Ανόρθωση στο Αντώνης Παπαδόπουλος προσφορά της διοίκησης του σωματείου της Πάφου

Τρέλα και ενθουσιασμός στο Στέλιος Κυριακίδης

60′ Σουτ του Μπρουλς εντός περιοχής, η μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Βεσελόφσκι

58΄Ο Φυλακτού με γυριστή κεφαλιά μέσα απο την περιοχή πετυχαίνει το 2-0 για την Πάφο

55′ Συνεχίζει να προηγείται με 1-0 η Πάφος

Αυτή τη χρονική στιγμή με όσους αγώνες έγιναν και όσους βρίσκονται σε εξέλιξη η Πάφος στη LIVE βαθμολογία βρίσκεται στη 2η θέση με 14 βαθμούς.

53′ Κίτρινη για τον Μπρούλς

50′ Κίτρινη για τον Γεράσιμο Φυλακτού

47′ Η Σαλαμίνα κερδίζει κόρνερ το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο

46΄Χαμένη ευκαιρία απο τον Καμαρά στα πρώτα δευτερόλεπτα του 2ου ημιχρόνου

20:05 Ξεκίνησε το ημίχρονο

Ημίχρονο: Πάφος-Νέα Σαλαμίνα 1-0

42′ Φάουλ σε καλό σημείο για τη Νέα Σαλαμίνα

30′ Η Πάφος ανοίγει το σκορ με βολίδα έξω απο την περιοχή του Μπρούλς

28′ Η μπάλα συνεχίζει να βρίσκεται στο μισό γήπεδο και η Πάφος πιέζει για να ανοίξει το σκορ

23′ Αποχωρεί ο Μιντίκκης τραυματίας. Στη θέση του πέρασε στο παιχνίδι ο Βοσκανιάν.

16′ Ο Γιάνζα το εκτελεί ο Γκράσι με κεφαλιά απομακρύνει, στην επαναφορά όμως της μπάλας ο Φυλακτού επιχειρεί το σουτ

15′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Πάφο
14′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο και τεράστια απόκρουση από τον Βεσελόφσκι

7′ Κίτρινη κάρτα στον Μιντίκκη για ανατροπή

4′ Πρώτη τελική στο παιχνίδι και είναι για την Πάφο με το σουτ του Ρόκουλιτς
19:00 Έναρξη αγωνα

Ξεκίνησε στις 7:00μμ το παιχνίδι στο στάδιο Στέλιος Κυριακίδης μεταξύ της Πάφου και της Νέας Σαλαμίνας. Οι δυο ομάδες κατέβηκαν στον αγωνιστικό χώρο με στόχο το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Οι γαλάζοι του Λούκας Έλσνερ προέρχονται απο μεγάλη εκτός έδρας νίκη μέσα στο Τσίρειο επι της ΑΕΛ με σκορ 0-1 και θέλουν να συνεχίσουν τις επιτυχίες για να παραμείνουν στα ψηλά της βαθμολογίας. O προπονητής της Παφιακής ομάδας ξεκίνησε το παιχνίδι με μια αλλαγή χρησιμοποιώντας στο βασικό σχήμα τον Άντε Ράγκουλιτς στη θέση του Ντεούλ.

Οι ερυθρόλευκοι του Σάββα Πουρσαϊτίδη προέρχονται απο λευκή εντός έδρας ισοπαλία με τον Εθνικό Άχνας και ένα αποτυχημένο αποτέλεσμα απέναντι στην φορμαρσμένη Πάφο θα τους κρατήσει καθηλωμένους στα χαμηλά της βαθμολογίας.

Η Πάφος είναι σήμερα στην τρίτη θέση με 11 βαθμούς (6 αγώνες) ενώ η Νέα Σαλαμίνα με 6 βαθμούς (7 αγώνες) βρίσκεται στην εντέκατη θέση.

Οι συνθέσεις:

Πάφος: Κόπριβετς, Ζανζα, Χοριτς, Γκουλόν, Πογιετ, Γκαμποβς, Φυλακτού, Μοστέφα, Ρογκουλιτς, Μπρουλς, Καμαρά

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Καρώ, Γκράσι, Μιντίκκης, Κορέια, Νταμάχου, Κούσουλος, Πόλιανετς, Ρόκε, Μπριτζίτο, Μακρίεφ

Ρεπορτάζ: Κώστας Ιωάννου, Μάριος Ιγνατίου