21.9 C
Paphos
Friday, April 19, 2024

Νέα νίκη για τον Παφιακό στο πρωτάθλημα πετόσφαιρας ανδρών

Άλμα για την πρωτιά έκανε απόψε ο Παφιακός, κερδίζοντας στο “Αφροδίτη” τον ΑΠΟΕΛ με 3-0 σετ για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος πετόσφαιρας ανδρών.

Σύμφωνα με την Κυπριακή Ομοσπονδία Πετόσφαιρας (ΚΟΠΕ), ο αγώνας πρόσφερε πολλές συγκινήσεις στο πρώτο σετ, αλλά ακολούθως οι Παφίτες ήταν εντυπωσιακοί και κέρδισαν εύκολα τον αγώνα.

Ο ΑΠΟΕΛ μετά από αυτή την ήττα θα ψάξει στις επόμενες αγωνιστικές τις νίκες που θα του δώσουν το δικαίωμα ελπίδας στην τετράδα.

Η ταχύτητα σκοτώνει

Τα σετ: 26-24, 25-16, 25-15

Εξάλλου, η Ομόνοια πέρασε απόψε “αλώβητη” από τη Δερύνεια κερδίζοντας την Αναγέννηση με 3 -1 σετ.

Με τη νίκη αυτή η Ομόνοια απέκτησε δυναμική και τα φόντα για την πρωτιά. Από την άλλη, η Αναγέννηση δέχθηκε τρίτη σερί ήττα και πλέον έχασε την επαφή της με την κορυφή.

Τα σετ: 25-18, 20-25, 15-25

Επίσης, χωρίς δυσκολίες η Ανόρθωση κέρδισε στο “Θεμιστόκλειο” την Ε.Ν.Παραλιμνίου με 3-0 σετ (σ.σ. ήταν φιλοξενούμενη) και βρίσκεται στην τετράδα.