19.9 C
Paphos
Friday, April 26, 2024

Μεγάλη νίκη για την Πάφο σε βάρος της Ομόνοιας με 2-1

Με μια σπουδαία εμφάνιση η Πάφος του Λούκας Έλσνερ άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα με το πρώτο της τρίποντο απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα όπως η Ομόνοια.

Το 2-1 θεωρείται δίκαιο αποτέλεσμα αν και η Ομόνοια πίεσε στο τέλος παρόλα αυτά δεν κατάφερε να πάρει κάτι καλύτερο απο μια ψυχωμένη Πάφο η οποία προηγήθηκε δυο φορές με τις ΧΡΥΣΕΣ ‘οπως αποδείχθηκαν αλλαγες της Πάφου.

Ο Καμαρά στο 60′ στην πρώτη του επαφή με την μπάλα άνοιξε το σκορ για να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα ο Ντάρπισαϊρ για την Ομόνοια σε 1-1.

Η ταχύτητα σκοτώνει

Στο 74’ ο Κοβαλένκο μόλις πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή κέρδισε πέναλτι το οποίο ανάλαβε και μετέτρεψε σε γκολ κάνοντας το 2-1 ο Ζάνζα.

Στα επόμενα λεπτά του αγώνα το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και η Πάφος κατάφερε να κρατήσει το πολύτιμο 2-1 και να πάρει τους πρώτους της 3 βαθμούς.

Καλύτεροι για την ομάδα της Πάφου ήταν οι Μπρουλς, Καμάρα, Ζάνζα και ο Ζαχαρίου όσο αγωνίστηκε πριν να τραυματιστεί.