15.9 C
Paphos
Saturday, April 20, 2024

ΑΕΛ- ΠΑΦΟΣ FC: Μεγάλη νίκη για την Πάφο και τρίτη θέση

Στις 9:00μμ άρχισε το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης μεταξύ ΑΕΛ- ΠΑΦΟΣ FC στο Τσίρειο στάδιο. Μείνετε συντονισμένοι στο PafosPress.com για τη διακύμανση του σκορ.

Δεύτερο ημίχρονο:

90′: Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1 με τον Γεράσιμο Φυλακτού και η πάφπς παίρρνει πανάξια αυτό που της αξίζει

Η ταχύτητα σκοτώνει

84′: Μπρουλ στη θέση του Ντεούλ

83′: Δοκάρι για την Πάφο μετά απο ωραία ενέργεια του Ντεούλ ο οποίος απέφυγε τον Αβραάμ.

80΄: Πολλές και δυνατές «μονομαχίες» ανάμεσα στους δύο αντιπάλους. Σίγουρα δεν διεκδικεί «δάφνες ποιότητας» το ματς.

71′: Σικόρσκι στη θέση του κιτρινισμένου Καμαρά ο οποίος μόλις πριν λίγο γλύτωσε τη δεύτερη κίτρινη

65΄: Φάουλ για την Πάφο με ωραία εκτέλεση από τον Ντεούλ, δεν μπορεί να κάνει το σουτ όμως ο Γιάνζα και χάθηκε η ευκαιρία.

59΄: Ο Κοβαλένκο, αντικαθιστά τον Σταύρου.

53′: Χτύπημα εκτός φάσης του Καμαρά στον Μιτρέα, δέχθηκε  την κίτρινη κάρτα.

49′: Καλή ευκαιρία μετά από σουτ απο τον Ντεούλ ο οποίος αστόχησε απο καλό σημείο μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ. Περίμενε πάσα ο Καμαρά όμως ο Ολλανδός προτίμησε να τελειώσει μόνος τη φάση ανεπιτυχώς.

48′: Πολύ καλό σουτ έξω απο την περιοχή απο τον Ντα Σίλβα το οποίο περνάει μόλις έξω

46′: Άρχισε το δεύτερο μέρος με τους δυο προπονητές, Μπαλταζάρ και Έλσνερ να συνεχίζουν με τις ίδιες συνθέσεις.

Πρώτο ημίχρονο:

39′ : Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλό σημείο δυο μέτρα έξω απο την περιοχή με τον Μπενίτεζ την οποία αποκρούει με ωραίο τρόπο ο Κόπριβετς.

30′: Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα

19΄: Φάουλ για τους γαλαζοκίτρινους σε καλό σημείο όμως την εκτέλεση του Μιτρέα έδιωξε ο πρώην παίκτης της ΑΕΛ Σταύρου με κεφαλιά διατηρώντας το 0-0.

10΄Ο Λεόνσο για τους γηπεδούχους με κεφαλιά, μετά απο σέντρα του Μπενίτεζ στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

7′ Σπουδαία ευκαιρία για την ομάδα της Πάφου με τον Καμαρά ο οποίος πήρε μπάλα απο τον Σταύρου και απο καλό σημείο στην περιοχή σούταρε αλλά δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ και η μπάλα πέρασε κόρνερ μετά απο σπουδαία παρέμβαση του Βοζίνια.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΑΕΛ (Μπρούνο Μπαλταζάρ): Βοζίνια, Ντα Σίλβα, Φιντέλις, Ντε Λεόνσο, Λαφράνς, Αϊρόσα, Μιτρέα, Αλνταϊρ, Σοάρες, Μπενίτεζ, Αβράαμ

Πάφος(Λούκα Έλσνερ): Κόπριβετς, Ντομίγκεζ, Πογιέτ, Ντεούλ, Γκαμπόφς, Φυλακτού, Καμαρά, Γιάνζα, Μοστεφά, Γκουλόν, Σταύρου.

Διαιτητής: Αβραάμ Τσούκκας