19.9 C
Paphos
Sunday, May 19, 2024

ΠΑΦΟΣ-ΑΡΗΣ: Όλα μηδέν στο Στέλιος Κυριακίδης- (ΒΙΝΤΕΟ- ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Πάφο και τον Άρη στο Στέλιος Κυριακίδης. Η ομάδα της Πάφου ήταν καλύτερη στο δεύτερο μέρος όμως δεν κατάφερε να μετατρέψει την υπεροχή της σε ουσία μένοντας στο 0-0 απέναντι σε ένα αντίπαλο ο οποίος φέυγει απο την Πάφο ευχαριστημένος με τον βαθμό.

Η Πάφος με την ισοπαλία ανεβαίνει στους 16 βαθμούς πίσω απο την ΑΕΚ και την Ανόρθωση που έχουν 22 και 20 αντίστοιχα και μπροστά απο Ομόνοια και Απόλλων που έχουν απο 15.

Τέλος του παιχνιδιού. Πάφος- Άρης 0-0

Η ταχύτητα σκοτώνει

90+3′ Κόρνερ για τον Άρη

90+2′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Πάφος FC το οποίο καταλήγει μετά απο κεφαλιά του Καμαρά απελπιστικά έξω

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στο Στέλιος Κυριακίδης

89′ Πιέζει η Πάφος στα τελευταία στάδια του αγώνα

87′ Με δέκα ποδοσφαιριστές ο Άρης μετά απο σκληρό φάουλ του Ανδρέα Μαμμίδη ο οποίος δέχθηκε απευθείας κόκκινη

85′ Πέντε λεπτά για τη λήξη του παιχνιδιού

84′ Κίτρινη στον Κοβαλένκο για θέατρο μετά απο πτώση στην περιοχή

80′ Μπήκαμε στα τελευταία 10 λεπτά και η Πάφος πιέζει ολοένα και περισσότερο για το γκολ και τη χρυσή νίκη

75′ Τεράστια ευκαιρία για την Πάφο με τον Γκαμπόφς να στέλνει την μπάλα πάνω απο τα δοκάρια απο απόσταση 3 μέτρων

69′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Πάφο έξω απο την περιοχή μετά απο ανατροπή του Κοβαλένκο απο τον Ευσταθίου

66′ Ο Καμαρά χάνει μεγάλη ευκαιρία με την μπάλα να περνάει δίπλα απο το δοκάρι του Νουρεντινόφκσι

62′ Οι παίκτες του Άρη και συγκεκριμένα ο Παχίπης απεκρούει στη γραμμή σουτ των επιθετικών της Πάφου

57′ Χαμένη ευκαιρία απο την Πάφο με τον Ρόγκουλιτς

54′ Χαμένη ευκαιρία για την Πάφο με τον Καμαρά

Άρχισε πριν μερικά λεπτά το 2ο ημίχρονο στο Στέλιος Κυριακίδης με τους δυο προπονητές να εμπιστεύονται ακριβώς τις ίδιες εντεκάδες με το πρώτο μέρος.

Πάφος: Κόπριβετς, Χόριτς, Ντομίνγκεζ, Πογιέτ, Μοστέφα, Φυλακτού, Τζάνζα, Γκάμποβς, Μπρουλς, Ρόγκουλιτς, Καμαρά

Άρης: Νουρεντινόφσκι, Μουλόπουλος, Ευσταθίου, Χριστοφόρου, Παχίπης, Ντρομπάροφ, Πάγκαλος, Μαμμίδης, Γιούσεφ, Ράντου, Αλέξε

Λήξη ημιχρόνου στο Στέλιος Κυριακίδης με 0-0 ανάμεσα σε Πάφο και Άρη

44′ Η πρώτη καλή ευκαιρία της Πάφου χάθηκε απο τον Ρόγκουλιτς με κεφαλία απο κοντινό σημείο

40′ Μια λανθασμένη μπαλιά του Γιάνζα παρολίγο να εκμεταλλευτεί ο Πάγκαλος αλλά ευτυχώς ανέκοψε την προσπάθεια των πρασίνων ο Ντομίγκεζ

35′ Βελτιωμένη η Πάφος πιέζει τον Άρη στα τελευταία λεπτά

30′ Ισορροπημένο το παιχνίδι με τον Άρη να έχει κάνει πιο αίσθητή την παρουσία του στην αντίπαλη εστία χάνοντας 2 ευκαιρίες μέχρι στιγμής.

25′ Σπρώχνουν οι φίλοι της Πάφου την ομάδα προσπαθώντας να “ξυπνήσουν” οι παίκτες

20′ Την κατοχή η Πάφος τις ευκαιρίες ο Άρης

15′ Νωθρό μέχρι στιγμής το παιχνίδι στο Στέλιος Κυριακίδης με τον Άρη να παρουσιάζεται ελαφρώς καλύτερος

Άρχισε στις 6:00μμ η αναμέτρηση ανάμεσα στην ομάδα της Πάφου και του Άρη Λεμεσού στα πλαίσια της

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα στο “Στέλιος Κυριακίδης” μεταξύ Πάφου και Άρη με συνεχή ενημέρωση, τη διακύμανση του σκορ και φωτογραφίες απο το παιχνίδι.

Διαιτητές: Λεόντιος Τράττος με βοηθούς τους Χαράλαμπο Γεωργίου και Δώρο Τούρο