18.9 C
Paphos
Saturday, April 27, 2024

ΚΥΠΕΛΛΟ Κόκα-Κόλα: Τσίμπησε την ισοπαλία στην τελευταία φάση η Πάφος

Ισόπαλη 2-2 με τη Δόξα στο Μακάρειο στάδιο εξήλθε απόψε η Πάφος μετά απο ένα πραγματικά δραματικό παιχνίδι στο οποίο η ομάδα μας βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου στο σκορ και η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει με τον συνήθη ύποπτο, Κέβιν Μπεριγκό στο 54ο λεπτό.

Στο 75 ο Ασαμόα για τη Δόξα με εκπληκτικό πλασέ λίγο έξω από την περιοχή άφησε άγαλμα τον Κόπριβετς και έγραψε το 2-1.

Στην τελευταία φάση του αγώνα η Πάφος κατάφερε να ισοφαρίσει με δυνατό σουτ του Γιαγκουδάκη ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκρεμσλ καθιστώντας την ομάδα μας το φαβορί για να περάσει στην επόμενη φάση με το 2-2 εκτός έδρας.
Δόξα: Γκρεμσλ, Μπα, Μουκτάρης, Ρεδόνδο, Ιωάννου, Ροντρίγκες. Παπαφώτης, Ενγκουενέ, Ασαμόα,  Ζατλ, Ενινφούλ

Η ταχύτητα σκοτώνει

Πάφος FC: Κόπριβετς, Κομπανί, Πογιέτ, Σικόρσκι, Μπρούλς, Γιαγκουδάκης, Ρόγκουλιτς, Ταραβέλ, Μπεριγκό, Μοστέφα, Γκουλόν.

Στον πάγκο: Αγκούν, Βασιλείου, Πικραμένος, Χριστοδούλου, Ντεούλ, Γκάποβς, Σταύρου, Δημοσθένους, Ντόβπνια