19.9 C
Paphos
Saturday, May 4, 2024

Δεν τα κατάφερε η ΠΑΦΙΑ με την Barcelona

Δεν τα κατάφερε η Πάφια απέναντι σε ένα σαφώς καλύτερο αντίπαλο όπως είναι η Barcelona γνωρίζοντας την ήττα με 9-0 εκτός έδρας.

Η Barcelona έχοντας στις τάξεις της εννέα διεθνείς ποδοσφαιρίστριες επέβαλε από νωρίς το ρυθμό της συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτριες του Νεόφυτου Τούρου προσπάθησαν αλλά ήταν ακατόρθωτο να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο απέναντι στην ομάδα που στις προηγούμενες τρεις αγωνιστικές μάζεψε επτα βαθμούς από την Ομόνοια (νικη εκτός με 0-9) ΑΕ Αμμοχώστου (νίκη εκτός με 0-1) και τον Απόλλωνα (1-1).

Η ταχύτητα σκοτώνει

Στα αλλά παιχνίδια είχαμε την πρώτη φετινή νίκη για την ομάδα της Champions Ύψωνα που επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας του Απόλλων Λυμπιών.

Η Λευκοθέα Λατσιών νίκησε με 3-1 την Ομόνοια. Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό η Λουγκριτία Χρυσοστόμου, στο 20′ η Φωτεινή Ανδρονίκου ισοφάρισε για την Ομόνοια.

Στο 45′ η Ελένη Παπαπαύλου με πέναλτι έδωσε ξανά προβάδισμα στη Λευκοθέα και στο 50ο λεπτό η Χρυσοστόμου διαμόρφωσε το 3-1.