28.9 C
Paphos
Thursday, April 25, 2024

Ανεβαίνει η ΠΑΦΙΑ- Πρώτο εντός έδρας παιχνίδι και τρίτη θέση

Για τη τρίτη αγωνιστική του Γυναικείου Παγκυπρίου πρωταθλήματος η ΠΑΦΙΑ πέτυχε τη δεύτερη της συνεχόμενη νίκη κερδίζοντας τις  CHAMPIONS Ύψωνα με 2-0. Ήταν το πρώτο φετινό παιχνίδι στην έδρα της ομάδας της Πάφου και με τη νίκη της έφτασε τους 6 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα ισοβαθμώντας με την Αθλητική Ένωση Αμμοχώστου στην τρίτη θέση. Στις 2 πρώτες θέσεις βρίσκονται με 7 βαθμούς οι ΑΠΟΛΛΩΝ LADIES με την BARCELONA.

Η Χρύσω Μιχαήλ έδωσε το προβάδισμα στην ΠΑΦΙΑ με απευθείας κτύπημα φάουλ κάνοντας το 1-0, σκορ με το οποίο έκλεισε το Α ημίχρονο. Στο Β ημίχρονο η Ελένη Σολωμού σφράγισε την νίκη πετυχαίνοντας το 2-0. Την επόμενη εβδομάδα δεν υπάρχει αγωνιστική δράση λόγω υποχρεώσεων της εθνικής ομάδας γυναικών.