19.9 C
Paphos
Wednesday, April 24, 2024

Ένας Παφίτης και ένας Λεμεσιανός κάνουν την Κύπρο περήφανη στις Μπαχάμες

Συνεχίζεται η προσπάθεια των αθλητών της κυπριακής αποστολής στις Μπαχάμες στους Κοινοπολιτειακούς Αγώνες Νέων.

Τεράστια νίκη με 2-1 σετ πέτυχαν τα παιδιά του μπιτς βόλεϊ, Sotiris Siapanisκαι Constantinos Skordis, το πρωί (ώρα Μπαχαμών) της Πέμπτης 20 Ιουλίου απέναντι στη Νέα Ζηλανδία για την προημιτελική φάση του Bahamas2017CYG.

Αύριο Παρασκευή τα παιδιά αγωνίζονται στον ημιτελικό, με στόχο την πρόκριση στον τελικό! Αντίπαλος της Κύπρου  θα είναι η Γκάνα, που επικράτησε της Αγίας Λουκίας με 2-0 σετ (21-5, 21-12). Ο ημιτελικός αγώνας θα διεξαχθεί την Παρασκευή 21 Ιουλίου στις 19:50 ώρα Κύπρου (12:50 ώρα Μπαχαμών).

Η ταχύτητα σκοτώνει

«Είμαι πολύ περήφανος για την προσπάθεια των παιδιών και ειδικά μετά απ΄ όσα έγιναν πριν το παιχνίδι, με το πρόβλημα που αντιμετώπισε ο Σωτήρης (σ.σ. Σιαπάνης)», δήλωσε ο προπονητής Γιάννης Πετρούδης.

Στη φωτογραφία διακρίνεται με το νούμερο 1 ο Παφίτης Κωνταντίνος Σκορδής και με το νούμερο δυο ο Λεμεσιανός Σωτήρης Σιαπάνης.