16.6 C
Paphos
Tuesday, March 9, 2021

Σαρώνουν τα μετάλλια τα “δελφίνια” του Ναυτικού Ομίλου Πάφου

   

Πολλαπλές διακρίσεις για τους κολυμβητές του Ναυτικού Ομίλου Πάφου αφού σάρωσαν κυριολεκτικά τα μετάλλια στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε τον Ιούλιο σε όλες τις κατηγορίες.


Συγκεκριμένα το  Σάββατο και Κυριακή 15 και 16 Ιουλίου 2017 πραγματοποιήθηκε το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Μικρών Κατηγοριών στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο Λάρνακας, για αγόρια και κορίτσια γεννηθέντα από το 2005 μέχρι το 2008 όπου ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου συμμετείχε με 29 κολυμβητές.

   

Οι σημαντικότερες επιτυχίες των μικρών κολυμβητών είναι:

Η ταχύτητα σκοτώνει
   

 

Η ζώνη ασφαλείας σώζει ζωές
   

2005

Μανώλη Αγάθη

1η Θέση στα 200μ Ελεύθερο

1η Θέση στα 800μ Ελεύθερο

1η Θέση στα 400μ Μικτή Ατομική

3η Θέση στα 4Χ50 Ελεύθερο Σκυταλοδρομία

 

Κώστα Νικόλας

2η Θέση στα 50μ Ελεύθερο

2η Θέση στα 100μ Ελεύθερο

2η Θέση στα 200μ Ελεύθερο

 

Αλάκοβα Σοφία

3η Θέση στα 50μ Πεταλούδα

2η Θέση στα 200μ Πεταλούδα

3η Θέση στα 200μ Μικτή

 

Γεωργίου Σοφία

3η Θέση στα 800μ Ελεύθερο

3η Θέση στα 4Χ50 Ελεύθερο Σκυταλοδρομία

 

2006

 

Λοιζίδη Αναστασία

1η Θέση στα 200μ Ελεύθερο

1η Θέση στα 400μ Ελεύθερο

3η Θέση στα 4Χ50 Ελεύθερο Σκυταλοδρομία

 

Κόλεφ Νικόλας

1η Θέση στα 50μ Πρόσθιο

1η Θέση στα 100μ Πρόσθιο

 

Γεωργίου Ιωάννης

1η Θέση στα 200μ Ελεύθερο

1η Θέση στα 400μ Ελεύθερο

 

Χριστοφόρου Νικολέττα

3η Θέση στα 200μ Ελεύθερο

2η Θέση στα 400μ Ελεύθερο

 

Καμπανέλλα Μαρία

1η Θέση στα 100μ Ελευθερο

2η Θέση στα 200μ Μικτή Ατομική

3η Θέση στα 4Χ50 Ελεύθερο Σκυταλοδρομία

 

2007

 

Poliateva Vera

1η Θέση στα 4Χ50 Ελεύθερο Σκυταλοδρομία

3η Θέση στα 50μ Πρόσθιο

2η Θέση στα 50μ Ελεύθερο

 

Πιβονσκα Ολυμπία

1η Θέση στα 4Χ50 Ελεύθερο Σκυταλοδρομία

3η Θέση στα 50μ Ύπτιο

 

Χαρίτου Ευαγγελος

1η Θέση στα 100μ Πρόσθιο

 

Βασιλοπούλου Δανάη

1η Θέση στα 4Χ50 Ελεύθερο Σκυταλοδρομία

3η Θέση στα 100μ Ελεύθερο

 

2008

 

Σκουμπή Ευφροσύνη

1η Θέση στα 50μ Ϋπτιο

1η Θέση στα 100μ Ύπτιο

 

Πολιτίδης Βίκτωρας

1η Θέση στα 100μ Ελεύθερο

2η Θέση στα 50μ Ελεύθερο

 

 

Gura Oleksandra

1η Θέση στα 4Χ50 Ελεύθερο Σκυταλοδρομία

1η Θέση στα 50μ Ελεύθερο

2η Θέση στα 50 Πρόσθιο

 

Χαλαβατζης   Βασίλης Wade

2η Θέση στα 50μ Πεταλούδα

2η Θέση στα 100μ Ύπτιο

Εν τω μετατύ στις 6 εώς 9 Ιουλίου 2017 πραγματοποιήθηκαν τα Παγκύπρια πρωταθλήματα Κατηγοριών στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο Λάρνακας όπου ο Ν.Ο. Πάφου συμμετείχε με 29 κολυμβητές. Οι αθλητές του Ομίλου σημείωσαν σημαντικές επιτυχίες, με την σπουδαιότερη την  κατάληψη της 2ης Θέσης στην κατηγορία των Παίδων  χάνοντας την 1η Θέση για μόλις 2.5 βαθμούς από την Αμμόχωστο.

Η παρουσία των αθλητών και οι επιτυχίες που σημείωσαν κατέδειξε τη σημαντική δουλεία που γίνεται στον Όμιλο.

 

Οι  επιτυχίες του Ομίλου  είναι:

ΝΕΟΙ/ΝΕΑΝΙΔΕΣ

 

ΚΟΥΠΜΑΝ ΣΕΠΑΣΤΙΑΝ

2Η Θέση στα 50μ ύπτιο νέων – αργυρό μετάλλιο

2η θέση στα 100μ ύπτιο νέων – αργυρό μετάλλιο

3η θέση στα 200μ ύπτιο νέων – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στα 100μ πεταλούδα νέων – χάλκινο μετάλλιο

 

ΜΙΝΙΚΚΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ

3η θέση στα 1500μ ελεύθερο νέων – χάλκινο μετάλλιο

 

ΠΑΙΔΕΣ/ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

 

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

2η θέση στα 100μ πρόσθιο νέων – αργυρό μετάλλιο

3η θέση στα 50μ πρόσθιο νέων – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στα 200μ πρόσθιο νέων – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στα 400μ μικτή Ατομική  νέων – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική

 

ΠΑΤΣΑΛΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

1η θέση στα 200μ Μικτή Ατομική Παίδων – χρυσό μετάλλιο

1η θέση στα 400μ Μικτή Ατομική Παίδων – χρυσό μετάλλιο

1η θέση στα 100μ ύπτιο Παίδων – χρυσό μετάλλιο

2η  θέση στα 200 ύπτιο Παίδων – αργυρό μετάλλιο

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική

1η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ200μ  ελεύθερο Παίδων

 

 

ΦΡΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1η θέση στα 400μ ελεύθερο παίδων – χρυσό μετάλιο

1η θέση στα 800μ ελεύθερο παίδων – χρυσό μετάλλιο

2η θέση στα 200μ ελεύθερο παίδων – αργυρό μετάλλιο

3η θέση στα 1500μ ελεύθερο παίδων – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική

1η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ200μ  ελεύθερο Παίδων

 

ΜΑΝΩΛΗ ΧΡΗΣΤΟΣ

2η θέση στα 200μ πεταλούδα παίδων– αργυρό μετάλλιο

2η θέση στα 1500μ ελεύθερο παίδων – αργυρό μετάλλιο

3η θέση στα 800μ ελεύθερο  παίδων – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική  Παίδων

1η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ200μ  ελεύθερο Παίδων

 

DULTSEV DMITRY

1η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ200μ  ελεύθερο Παίδων

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ/ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α & Β

 

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟ

1η θέση στα  50μ ύπτιο  παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο

1η θέση στα 100μ ύπτιο παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο

1η θέση στα 200μ ύπτιο – χρυσό μετάλλιο με  Παγκύπρια επίδοση στην κατηγορία του.

1η θέση στα  400μ ελεύθερο  παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο

2η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Α&Β

 

ΧΑΤΖΗΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ

1η θέση στα 200μ Μικτή Ατομική παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο

1η θέση στα 1500μ Ελεύθερο παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο

1η θέση στα 400μ Μικτή Ατομική παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο

2η θέση στα 800μ Ελεύθερο Παμπαίδων Α – αργυρό μετάλλιο

2η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Α&Β

 

ΧΡΗΣΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

1η θέση στα 200μ πεταλούδα παμπαίδων Α  – χρυσό μετάλλιο

1η θέση στα 200μ ελεύθερο παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο

2η θέση στα 50μ Πεταλούδα παμπαίδων Α  – αργυρό μετάλλιο

2η θέση στα 100μ πεταλούδα παμπαίδων Α – αργυρό μετάλλιο

2η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Α&Β

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ

2η θέση στα 50μ ελεύθερο παμπαίδων Α  – αργυρό μετάλλιο

3η θέση στα 800μ ελεύθερο παμπαίδων Α  – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στα 1500μ ελεύθερο παμπαίδων Α – χάλκινο μετάλλιο

 

ΚΟΝΤΟΣ ΑΒΡΑΑΜ                                          

3η θέση στα 100μ πρόσθιο παμπαίδων Α  – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στα 200μ πρόσθιο παμπαίδων Α  – χάλκινο μετάλλιο

 

ΗΛΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2η θέση στα 100μ πρόσθιο παμπαίδων Α – χάλκινο μετάλλιο

2η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Α&Β

 

EROKHINA  MARIA

1η θέση στα 200μ πρόσθιο  παγκορασίδων Α – χρυσό μετάλλιο

2η θέση στα 100μ πρόσθιο παγκορασίδων Α – αργυρό μετάλλιο

3η θέση στα 200μ μικτή ατομική παγκοραδίων Α – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Παγκορασίδων Α&Β

 

ΛΟΙΖΙΔΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

1η θέση στα 50μ πεταλούδα παγκορασίδων Β – χρυσό μετάλλιο

2η θέση στα 800μ ελεύθερο παγκορασίδων Β– αργυρό μετάλλιο

2η θέση στα 1500μ ελεύθερο παγκοραδίωβ Β – αργυρό μετάλλιο

3η  θέση στα 400μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Παγκορασίδων Α&Β

 

ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ

3η θέση στα 50μ πεταλούδα παγκορασίδων Α – χάλκινο μετάλλιο

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Παγκορασίδων Α&Β

 

ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΑ

3η θέση στα 50μ πρόσθιο παγκορασίδων Β – χάλκινο μετάλλιο

 

ΧΡΗΣΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Παγκορασίδων Α&Β

*Η προπονήτρια της προαγωνιστικης ειναι η Magdalena Eva Biskupska και ο προπονητής της αγωνιστικής ο Δημήτρης Καρυδις

Support Local Business
   

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ