spot_img
spot_img
26.3 C
Paphos
Friday, September 24, 2021

Διακρίσεις Μαθητών Νικολαϊδείου Γυμνασίου

   

Η φετινή σχολική χρονιά 2018 – 19 υπήρξε παραγωγική και προσοδοφόρα για τους μαθητές του Νικολαϊδείου Γυμνασίου.

Η πλειοψηφία των μαθητών του Σχολείου επέδειξε εξαιρετικό ενδιαφέρον και ανταποκρίθηκε πλήρως στο αναλυτικό πρόγραμμα. Κάποιοι όμως ξεχώρισαν με βραβεία και διακρίσεις, προσφέροντας χαρά και συγκίνηση στην οικογένεια και στο Σχολείο τους.

   

Συγκεκριμένα οι μαθητές μας εξασφάλισαν τις πιο κάτω διακρίσεις:

Η ταχύτητα σκοτώνει

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

Η ζώνη ασφαλείας σώζει ζωές

Α/Α

 

 

1.

Ολυμπιάδα Μαθηματικών

Χάλκινο Μετάλλιο:

Νεάρχου Αναστασία Α3

2.

Ολυμπιάδα Φυσικής

Χρυσό Μετάλλιο:

Κούλουμος Γεώργιος Β4

Αλεξίου Άντρεα Μαρίνα ΓΙ

Οικονόμου Κυριακή Γ2

Αργυρό Μετάλλιο:

Κούλουμος Χρυσοβαλάντης Β4

Χάλκινο Μετάλλιο:

Γεωργίου Σταύρος Β2

Οικονόμου Νεόφυτος Β2

Μιλτιάδη Μάριος Β3

Κοντζιάς Χριστόφορος Γ2

Κυριάκου Σεμέλη Γ2

Παπαγεωργίου Αλέξανδρος Γ2

Στεφάνου Άδωνης Γ3

Παπαμιλτιάδης Δημήτρης Γ4

Χριστοδούλου Ελευθερία Γ4

3.

Ολυμπιάδα Χημείας

Χρυσό Μετάλλιο:

Αλεξίου Άντρεα Μαρίνα Γ1

Χάλκινο Μετάλλιο:

Οικονόμου Κυριακή Γ2

4.

Ολυμπιάδα Βιολογίας

 

Αργυρό Μετάλλιο:

Δημητριάδης Χρίστος Β3

Κεφαλωνίτης Νικόλας Α4

Κωνσταντίνου Ειρήνη Α4

Χάλκινο Μετάλλιο:

Οικονόμου Κυριακή Γ2

Γεωργίου Σταύρος Β2

Κούλουμος Γεώργιος Β4

Παναγιώτου Αντρέας Α3

Έπαινος:

Αλεξίου Άντρεα Μαρίνα Γ1

Δημητριάδης Αντρέας Β1

Σιερεπεκλής Κωνσταντίνος Α2

 

5.

Ολυμπιάδα Γεωγραφίας

Αργυρό Μετάλλιο:

Γεωργίου Σταύρος Β2

Χάλκινο Μετάλλιο:

Γεωργίου Αναστασία Μαρία Α1

Κούλουμος Γεώργιος Β4

Κούλουμος Χρυσοβαλάντης Β4

Έπαινος:

Κοντού Παναγιώτα Α3

Νεάρχου Αναστασία Α3

Κεφαλωνίτης Νικόλας Α4

6.

Ολυμπιάδα Αστρονομίας – Αστροφυσικής

Χάλκινο Μετάλλιο:

Αντρέου Άννα Γ4

7.

Διαγωνισμός συγγραφής άρθρου στη Φυσική

2ο Βραβείο:

Αλεξίου Άντρεα Μαρίνα Γ1

8.

Επαρχιακός Διαγωνισμός Μαθηματικών

2Ο Βραβείο:

Ελευθεριάδης Αχιλλέας Μάριος Γ1

3Ο Βραβείο:

Οικονόμου Νεόφυτος Β2

Έπαινος:

Γεωργίου Αναστασία Μαρία Α1

Πετρίδου Γεωργία Α3

Αλνατζάρ Ανσάμ Β1

Γεωργίου Σταύρος Β2

Μιλτιάδη Μάριος Χρίστος Β3

Κυριακίδου Νεφέλη Β4

Αλεξίου Άντρεα Μαρίνα Γ1

Οικονόμου Κυριακή Γ2

Στεφάνου Άδωνης Γ3

9.

Παγκύπριος Διαγωνισμός Μαθηματικών

Έπαινος:

Ελευθεριάδης Αχιλλέας Μάριος Γ1

Οικονόμου Κυριακή Γ2

10.

Διαγωνισμός STEAM (Μαθηματικής Εταιρείας και Δήμου Πάφου σε συνεργασία με την Εταιρεία ENGINO)

1Ο Βραβείο:

Κυριακίδου Νεφέλη Β4

Οικονόμου Κυριακή Γ2

Χριστοδούλου Ελευθερία Γ4

11.

Διαγωνισμός Μαθηματικής Εταιρείας:

Ζωή – Ιδέα – Καινοτομία

2Ο Βραβείο:

Χατζησάββας Αντρέας Α3

Έπαινος:

Παναγίδου Ειρήνη Α3

Πετρίδου Γεωργία Α3

12.

Παγκύπριος Διαγωνισμός Αφίσας

(Yiannis Foundation)

3ο Βραβείο:

Χριστοδούλου Μαρία Γ3

13.

3ος Παγκύπριος Μαθητικός Λογοτεχνίας και Καλλιτεχνικός Διαγωνισμός

(Κατηγορία Ποίηση)

2ο Βραβείο:

Κούλουμος Γεώργιος Β4

Κούλουμος Χρυσοβαλάντης Β4

Έπαινος:

Ευριπίδου Νικόλας Β3

14.

Διαγωνισμός «Δράση κατά της κλιματικής αλλαγής»

2ο Βραβείο:

Άσσος Γεώργιος Β1

Γεωργιάδου Άννα Β1

Μηνά Νικολέττα Β1

Γιούπρου Νικόλας Β3

Ροβανιά Τερέζα Β3

Έπαινος:

Βέργα Κυριακή Β1

Λαμπριανίδου Νεφέλη Β1

Σαμανή Πρίαμος Β1

Δοβλιατίδου Νίνα Β3

Τζαγκαράκη Ελένη Σοφία Β3

15.

Διαγωνισμός Ιεράς Μητροπόλεως Πάφου

2ο Βραβείο:

Αλεξίου Άντρεα Μαρίνα Γ1

Support Local Business
   

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

spot_img