27.9 C
Paphos
Thursday, April 25, 2024

Μπήκε με το δεξί η Πέγεια στο Πρωτάθλημα- Καταιγιστική η ομάδα των Νέων

Πολύτιμη νίκη πέτυχε η ομάδα της Πέγειας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Γ κατηγορίας κερδίζοντας την ΑΕΝ με 1-0.

Το τέρμα πέτυχε ο Στέφανος Κυπριανού με κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα της Πέγειας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλο το 90λεπτο, ειδικά με την αποβολή αντιπάλου ποδοσφαιριστή από την αρχή του πρώτου ημιχρόνου, αλλά δεν κατάφερε να αυξήσει το δείκτη του σκορ.

Σε σχετική ανακοίνωση στη σελίδα της ομάδας το ΔΣ συγχαίρει τους ποδοσφαιριστές της ομάδας και το προπονητικό επιτελείο υπογραμμίζοντας ότι σημαντική ήταν και η παρουσία του κόσμου στο γήπεδο.

Η ταχύτητα σκοτώνει

Νίκη και για την ομάδα των Νέων

Στο μεταξύ η ομάδα νέων κάτω των 21 (U21) κέρδισε σήμερα εκτός έδρας την ομάδα Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 με το επιβλητικό σκορ 3-5.

Οι νέοι της Πέγειας έπαιξαν αρκετά καλό ποδόσφαιρο και δίκαια έφτασαν στη νίκη και τους 3 βαθμούς.