17.9 C
Paphos
Friday, March 29, 2024

Επιτυχίες δρομέων του «Στέλιου Κυριακίδη» στους ορειβατικούς αγώνες Τροόδους

Την Κυριακή 11 Ιουνίου 2017 διοργανώθηκαν με μεγάλη επιτυχία από το Σωματείο Δρο.Με.Α. Racing οι μοναδικοί αγώνες ορεινού τρεξίματος στο Τρόοδος που ήταν αποστάσεων 5 χλμ, 15 χλμ καθώς και Μαραθώνιος.

Οι δρομείς του Σωματείου ‘Στέλιος Κυριακίδης’ έδωσαν το παρόν του συμμετέχοντας με πολυπληθή ομάδα και ξεχωρίζοντας με τις επιτυχίες τους. Συγκεκριμένα στην απόσταση των 15 χιλιομέτρων ο έμπειρος και βετεράνος δρομέας Χρύσανθος Αντωνίου τερμάτισε 6ος στην γενική κατάταξη με χρόνο 1:13:57.

Στην ηλικιακή κατηγορία ανδρών 18-29 ετών ο Ανδρέας Χατζηζηνοβίου κατέλαβε την 3η θέση τερματίζοντας με χρόνο 1:18:18 ενώ στους άνδρες ηλικίας 30-39 ετών ο Δώρος Νικολαΐδης με τον εξαιρετικό χρόνο 1:13:57 κατέλαβε την 1η θέση με τον Σίμο Νεοφύτου να τερματίζει στην 3η θέση της ίδιας ηλικιακής κατηγορίας με χρόνο 1:16:16. Επίσης ο βετεράνος δρομέας του ‘Στέλιου Κυριακίδη’ Gelu-Liviu Tomofte κατέλαβε την 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία ανδρών 40-49 ετών με χρόνο 1:16:24.

Η ταχύτητα σκοτώνει

Στον αγώνα απόστασης 5 χιλιομέτρων οι δρομείς του ‘Στέλιου Κυριακίδη’ είχαν εξίσου αξιόλογες επιτυχίες με τους Χρίστο Λεωνίδου να τερματίζει στην 1η θέση στους άνδρες ηλικίας 19-29 ετών με χρόνο 26:25, τη Δέσποινα Ιωαννίδου επίσης να τερματίζει στην 1η θέση στις γυναίκες ηλικίας 35-49 ετών με χρόνο 30:21 και τη Μαργαρίτα Θεοδώρου να τερματίζει 2η στην ηλικιακή κατηγορία γυναικών 50-59 ετών με χρόνο 37:10.

Το Σωματείο ‘Στέλιος Κυριακίδης’ εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες του στους διοργανωτές των αγώνων το Σωματείο Δρο.Με.Α. Racing για την άψογη διοργάνωση και ζεστή φιλοξενία όλων των αθλητών που έλαβαν μέρος στους αγώνες.