24.9 C
Paphos
Friday, April 26, 2024

“Άνοιξε λογαριασμό” ο Παφίτης- Κορεάτης- Σκόραρε στην νίκη της ομάδας του ο Σιέλης

Λογαριασμό τερμάτων με τη φανέλα της Gangwon FC άνοιξε ο Βαλεντίνος Σιέλης. Ο Κύπριος διεθνής κεντρικός αμυντικός σκόραρε μόλις στο 1ο λεπτό του σημερινού εκτός έδρας αγώνα κόντρα στην Jeju United και άνοιξε το δρόμο της ομάδας του προς τη νίκη.

Η Gangwon FC τελικά κέρδισε δύσκολα με 2-1, ενώ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Park Sun-Ju στο 54ο λεπτό.

Στο 69’ ο Ahn Ji-Ho διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Marcelo Toscano μείωσε σε 2-1.

Η ταχύτητα σκοτώνει

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βαλεντίνος μετρά το απόλυτο σε συμμετοχές, αφού σε έξι αγώνες αγωνίστηκε ισάριθμες φορές στο αρχικό σχήμα.

Επίσης, η ομάδα του βρίσκεται στην 5η θέση με οχτώ βαθμούς.

Πηγή: sigmalive.com